گزارش عملکرد سال 98علی رستمی مدیر عامل شرکت معدنی املاح ایران در خصوص عملکرد سال 98 اظهار داشت:
در تولید سولفات سدیم ۱۸۷۳۰۰ تن تولید شده است که ۲۰۰۰ تن افزایش تولید را نسبت به سال ۹۷ نشان میدهد.
هزار و ۴۹۱ تن سولفات سدیم تولیدی پارسال در واحد گرمسار و ۱۲۵ هزار و ۸۴۴ تن در اراک تولید شده است.
وی ادامه داد: ۳۹۳ تن از تولیدات سولفات سدیم این شرکت پارسال به ارزش هشت هزار و ۴۵ میلیون ریال صادر شد درحالیکه میزان صادرات این محصول معدنی در سال ۹۷ معادل ۳۰۶ تن و به ارزش چهار هزار و ۱۲۵ میلیون ریال بود.
رستمی با بیان اینکه اولویت در خصوص سولفات سدیم تامین نیاز داخل است، تصریح کرد: ۱۸۷ هزار و ۳۳ تن سولفات سدیم به ارزش  ۲ هزار و ۵۶۸ میلیارد و ۹۶ میلیون ریال پارسال در بازار داخلی به فروش رسید که فروش این محصول به لحاظ ارزش ریالی حدود ۲ برابر افزایش داشت.
مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران گفت: در تولید نمک هم با تولید ۸۵۲۰۰ تن ۶۲۰۰ تن افزایش تولید نسبت به سال ۹۷ داشته‌ایم . تولید نمک تبلور مجدد در این واحد معدنی پارسال ۴۸ هزار و ۹۹ تن و تولید نمک هیدورمیل نیز ۳۷ هزار و ۱۲۳ تن بوده است. فروش داخلی نمک تبلور مجددتولیدی در سال گذشته به ۲۰۸ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال و نمک هیدورمیل به ۳۶ میلیارد و ۳۹۷ میلیون ریال رسید.
رستمی عنوان کرد: ۳۰ هزار و ۶۰۰ تن نمک خوراکی شامل هشت هزار تن نمک تبلور مجدد و بیش از ۲۲ هزار تن نمک هیدرومیل پارسال از سوی این واحد معدنی به خارج از کشور صادر شد.
وی افزود: ۴۰ درصد صادرات نمک کشور از سوی املاح معدنی ایران انجام می‌شود و قرار است این میزان در سال جاری به ۶۰ درصد برسد. ‌ارزش محموله‌های نمک صادراتی این واحد معدنی در سال گذشته ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است. صادرات نمک املاح معدنی ایران در مدت اشاره شده نسبت به مدت مشابه قبل آن  از نظر وزنی ۱۰ هزار تن  بیشتر است و ارزش ریالی محموله‌های صادراتی نیز ۴۰ میلیارد ریال افزایش دارد.
مدیرعامل شرکت املاح معدنی ایران ادامه داد: بیشتر محموله‌های نمک صادراتی این واحد معدنی پارسال به روسیه، عراق، کشورهای جنوبی خلیج‌فارس، ترکمنستان و گرجستان ارسال شده است.
رستمی اظهار داشت: افزایش نفوذ در بازارهای بین‌المللی به‌ویژه روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای صادارات محصولات نمک و سولفات سدیم  از برنامه‌های امسال این واحد معدنی است.
در صادرات در سال 98 با ۳۱۰۰۰ تن صادرات نسبت به سال 97،  ۹۰۰۰ تن افزایش داشته ایم که بالاترین رکورد صادراتی در تاریخچه فعالیت شرکت بوده است.

در مجموع در سال 98 بیش از ۹۰۰۰ تن افزایش تولید و در مجموع ۲۹۰ میلیارد تومان فروش ریالی داشته ایم.

 
روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران
 

   1399/2/16 09:05

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )
اطلاعات بورس
وضعیت بورس
حجم
ارزش
بیشترین قیمت
کمترین قیمت
ارزش بازار
بورس اوراق بهادار تهران »
مناسبت ها