جلسه شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری صدر تامین با هیات تجاری عمانی
امروزه، تجارت بین الملل به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه و رشد اقتصادی کشورها از طریق افزایش فرصتهای تجاری و سرمایه گذاری محسوب میشود. پیوستن به زنجیره ارزش جهانی و توسعه صادرات در کشورهای در حال توسعه زمینه بهبود رقابت پذیری را در این کشورها فراهم میکند و افزایش ارزش افزوده محصولات، سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ایجاد فرصتهای شغلی را به همراه خواهد داشت. در ایران نیز اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی لزوم دسترسی به بازارهای خارجی را بیش از پیش آشکار میسازد. با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، بازار مصرف نسبتاً قابل توجهی در کشورهای همسایه ایران وجود دارد که توسعه صادرات به آنها مستلزم شناسایی نیازهای وارداتی این کشورها است.
عمان کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیره عربستان است که از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه بوده و دارای مرز دریایی با ایران است. عمان از سال 2222 به عضویت سازمان تجارت جهانی در آمده و با جمعیت حدود 4.4 میلیون نفری خود حدود 14.2 درصد از واردات جهان را در سال 2212 به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش بینیهای صندوق بین المللی پول، درآمد سرانه عمان بر اساس قدرت برابری خرید از بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر است و تا سال 2222 به طور متوسط ساالنه 34.1 درصد رشد خواهد یافت. براساس طبقه بندی اخیر بانک جهانی نیز، عمان در گروه کشورهای با درآمد بالا طبقه بندی شده است. بنابراین می توان گفت بازار مصرف بالقوه ای برای کالاهای غیرنفتی در جوار مرزهای دریایی ایران قرار گرفته که طبق آمارهای گمرک تنها 2.1 درصد از سهم ارزشی بازار این کشور را در سال 1334 در اختیار داشته است. این موضوع لزوم بررسی دقیقتر نیازهای وارداتی عمان و شناسایی پتانسیلهای صادراتی ایران را به این کشور بیش از پیش آشکار میسازد.

بر همین اساس روز سه شنبه مورخ 97/07/10 جلسه ای در شرکت سرمایه گذاری صدرتامین با حضور هیات تجاری عمانی به سرپرستی آقای سیف الصالحی مدیر یکی از بزرگترین هلدینگهای عمان به نام مدینه الزرقاء و مدیران شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در خصوص توسعه همه جانبه همکاریها و تامین کالاهای مورد نیاز عمان برگزار گردید. آقای سیف الصالحی به نیازمندیهای بازار عمان و امکانات مناسب این  کشور برای سرمایه گذاری مشترک و صادرات به برخی از کشورها در همسایگی خود  اشاره و خواستار تامین نیازهای مردم عمان و پوشش مناسب بازارهای همجوار این کشور از طریق هلدینگها و شرکتهای تحت پوشش گروه شستا شد.
مدیرعامل شرکت به همراه مدیر فروش و بازاریابی نیز در این جلسه حضور داشتند.

روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران


   1397/7/11 16:19

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 4 نفر )
اطلاعات بورس
وضعیت بورس
حجم
ارزش
بیشترین قیمت
کمترین قیمت
ارزش بازار
بورس اوراق بهادار تهران »
مناسبت ها