برگزاری نشست زیست بوم استان مرکزی با محوریت بررسی آثار فعالیت شرکت معدنی املاح ایران بر تالاب میقان اراک


نشست زیست بوم استان مرکزی با محوریت بررسی آثار فعالیت شرکت معدنی املاح ایران بر تالاب میقان اراک با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان ، تنی چند از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک، نمایندگان شرکت معدنی املاح ایران و جمعی از اعضای سازمانهای مردم نهاد روز سه شنبه مورخ 21 اسفند 97 در محل معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار گردید.
در این همایش که به همت اعتلاف داوطلبان زیست محیط استان برگزار شد، خانم دکتر کاظمی، مهندس اخوان هزاوه و  رضا میرزایی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مطالبی را در مورد تاثیرات کارکردی فعالیتهای صنعتی در حوزه تالاب میقان بر شرایط زیست محیطی این تالاب و زندگی شهروندان اراکی و دیگر شهرها و روستاهای منطقه ارائه کردند.
  سپس میزگرد نقد و بررسی با حضور دکتر امیر انصاری استاد دانشگاه، دکتر قدیمی، دکتر رحمانعلی قره باغی و مهندس بسارده و همچنین دکتر رستمی مدیر عامل شرکت معدنی املاح ایران و مهندس عروجی عضو هیات مدیره شرکت، تشکیل شد و سوالات و نظرات حاضرین مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی که بعنوان یکی از مدعوّین در این نشست حضور داشت، عنوان کرد: محیط زیست برای انسان است و حتما باید درست استفاده شود. تالاب میقان بعنوان یک پدیده زیست محیطی تاثیر مطلوبی در تلطیف هوای شهر اراک داشته است در صورتی که ریز گرد های ناشی از کم آبی و فعالیت های صنعتی در حوزه تالاب میقان طی سنوات اخیر در تابستان و پاییز بیشترین اثر را بر آلودگی هوای شهر اراک دارد .دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی به ضرورت اصلاح قوانین زیست محیطی فعالیتهای صنعتی در محدوده تالاب ها اشاره کرد و عنوان داشت: بایستی تاثیرات ناشی از فعالیتهای انسانی اعم صنعتی و غیره بر اکوسیستم تالاب میقان با دقت مورد بررسی قرار گیرد و محیط زیست باید در این خصوص پاسخگو و پیگیر حل مسئله آن باشد.
رضا میرزایی مدیر کل محیط زیست استان مرکزی  در خصوص آلایندگی شرکت املاح معدنی ایران گفت: تاکنون هیچ تحقیق پژوهشی و مستندات قانونی از سوی دستگاه های مختلف مبنی بر آلایندگی این واحد ارایه نشده است. 
روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران
 
   1397/12/22 14:22

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاعات بورس
وضعیت بورس
حجم
ارزش
بیشترین قیمت
کمترین قیمت
ارزش بازار
بورس اوراق بهادار تهران »
مناسبت ها