افتتاح پروژه انتقال مکانیزه پسماند حاصل از فرآوری ماده معدنی سولفات سدیم به بستر معدن میقان


پروژه انتقال پسماند حاصل از فرآوری ماده معدنی سولفات سدیم به بستر معدن میقان در راستای رعایت دستورالعمل های زیست محیطی و ایفای مسئولیت های اجتماعی با حضور جناب آقای دکتر آقازاده، استاندار محترم استان مرکزی، جناب آقای دکتر زندوکیلی معاون محترم امور عمرانی استانی، جناب آقای دکتر میرزایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست، مدیران استانی وجناب آقای دکتر سلیمانی مدیرعامل محترم هلدینگ صدرتامین روز دوشنبه مورخ هفتم مرداد ماه 1398 افتتاح شد.
 
همزمان با افتتاح این پروژه زیست محیطی مراسم عملیات اجرایی آسفالت جاده میقان با حضور مسئولین محترم در محل جاده میقان آغاز گردید.

 
در مراسم افتتاحیه مدیرعامل محترم شرکت معدنی املاح ایران ضمن خير مقدم به مدعوين و مسئولين ارشد استان با اشاره به نصب و راه اندازی خط انتقال گل باطله بیان نمودند: در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت و تکلیفی که سازمان محیط زیست برعهده ما گذاشته بود خط انتقال گل باطله از محل شرکت به بستر کویر میقان به طول 8 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریا ل به بهره برداری رسید. 
دکتر رستمی با بیان اینکه از طراحی تا نصب و راه اندازی طرح فوق یک سال و نیم زمان نیاز بود تاکید کردندکلیه تاسیسات و تجهیزات این طرح که در نوع خود بی نظیر است از تولیدات داخل کشور می باشند.
ایشان اظهار داشتند: زیر سازی و بازسازی جاده اراک به کویر میقان یکی دیگر از برنامه ها در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت می باشد، جهت عملیات ساخت جاده مذکور  که بیش از 5 کیلومتر است در یک برنامه زمانبندی 6 ماهه قریب به 60 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است این در حالیست که کاشت درخت در اطراف جاده نیز یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده شرکت می باشد. 
دکتر رستمی در پایان ضمن تاکید بر عدم آلودگی این شرکت اعلام نمودند شرکت معدنی املاح ایران آمادگی دارد در جهت رفع نگرانی مردم، مسولین، NGOها و سمن ها کارگروهی با حضور گروه‌های علمی و دانشگاهی در رشته های زمین شناسی، محیط زیست، معدن و شیمی تشکیل داده و به طور علمی و مستند عدم آلودگی شرکت معدنی املاح را به اثبات رساند.

 


جناب آقای دکتر آقازاده استاندار محترم مرکزی در این مراسم بیان نمودند: تسهیلگری در گردش چرخ اقتصاد و حمایت هدفمند و قاطع از تولید تکلیف همه مدیران و تصمیم سازان است. بهبود مناسبات اقتصادی کشور، تقویت بنیه معیشتی مردم و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منوط به رونق تولید است و تمامی ظرفیت های استان باید به شکل هدفمند و اثربخش در این راستا فعال شود.
دکتر آقازاده ادامه دادند: راه اندازی خط انتقال باطله های شرکت معدنی املاح ایران در اراک ضمن آنکه تسهیلگر انتقال پسماند حاصل از برداشت به بستر کویر میقان شده به  ظرفیت علمی و فناوری بالای جوانان ایران اسلامی اشاره دارد. 
ایشان افزودند: محصولات شرکت معدنی املاح ایران در زمره کالاهای استراتژیک برای کشور محسوب می شود به طوری که بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه واحدهای تولیدی  مواد شوینده و شیشه کشور از این واحد تامین می شود و با اجرایی کردن طرح توسعه شرکت املاح  که از یک سال پیش مطرح شده  می توان پاسخگوی نیاز کشور به ماده اولیه سولفات سدیم بود.
استاندار محترم مرکزی با اشاره به اینکه ترمیم و بازسازی مسیر روستاهای طرمزد و راهزان یکی از خواسته‌های به حق اهالی این دو روستاست، افزودند: مرمت و بهسازی جاده طرمزد به تالاب میقان قرار است از سوی شرکت معدنی املاح ایران انجام  شود و این مهم یکی از اقدامات ارزشمند در راستای مسئولیت های اجتماعی است و مدیریت استان نیز حمایت های لازم از قبیل تامین قیر مورد نیاز را برای  این طرح  در دستور کار دارد.
ایشان با تاکید بر اینکه این جاده به شدت دارای شرایط نامناسب و غیر استاندارد است، اظهارکردند: امروز عملیات اجرایی تعمیر و بازسازی این جاده آغاز خواهد شد و امیدواریم این پروژه در کمتر از چهار ماه پایان باید و از ابتدای فصل پاییز سال جاری به بهره‌برداری برسد و زیر بار ترافیک قرار بگیرد، همچنین امیدواریم بتوانیم با تامین قیر، بیشتر از سه کیلومتر از این مسیر را بهسازی کنیم.
استاندار مرکزی به یکی دیگر از اهدافی که این پروژه دنبال می‌کند و آن دسترسی آسان و تسهیل در رفت و آمد شهروندانی است که از تالاب میقان بازدید می‌کنند، اشاره کردند و گفتند: این تالاب به عنوان یکی از نقاط دیدنی استان و از ظرفیت گردشگری خوبی برخوردار است که می‌تواند با تعمیر و استانداردسازی این جاده در اختیار شهروندان اراک و همه استان قرار بگیرد تا اهالی شهر اراک بتوانند با اطمینان بیشتری از این تالاب استفاده کنند.
ایشان با بیان اینکه شرکت معدنی املاح ایران تمامی هزینه‌های بازسازی و تعمیر این جاده که حدود شش میلیارد تومان است را متقبل شده است، افزودند: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای طرمزد و راهزان که در مجاورت شرکت معدنی املاح ایران هستند  نیز باید هماهنگی لازم را در راستای جمع آوری نخاله های پراکنده در حواشی  جاده داشته باشند و در اقدامات  زیباسازی تحت نظارت دفتر فنی استانداری مشارکت کنند. 
ایشان با اشاره به اینکه تحول خیلی خوبی در حوزه شهرستان اراک و دو روستا ساحلی در تالاب میقان انجام  شده است اظهار داشتند: شاهد بهبود فضای محیط زیستی شرکت معدنی املاح ایران هستیم.در ادامه اين مراسم دکتر سليماني مدیرعامل محترم هلدینگ صدرتامین با اشاره به اينکه توليد با حفظ محيط زيست ارزشمند مي باشد بیان نمودند: علي رغم حاکم بودن شرايط بد اقتصادی و تحريم ها عليه کشور ايران ، خوشبختانه شرکت معدني املاح با افزايش بهره وري و کاهش هزينه ها، در راستای حمايت از مصرف کندگان قيمت تمام شده را افزايش نداد.
ایشان اظهار نمودند: با توجه به حساسيت های موجود از سوی مسولين، سمن ها و مردم  در خصوص پسماندهای شرکت مديران شرکت معدني املاح  در زمينه انتقال گل باطله شرکت اقداما ت خوب طي برنامه های تخصصي و علمي را انجام دادند و نهايتا با خريداری و نصب پمپ هاي انتقال دهنده گل باطله به اين مهم پايان دادند.
دکتر سليماني تاکيد کردند: استفاده از پمپ ها و تجهيزات مورد نياز و تهيه آنها از توليدات داخلي در راستاي رونق توليد يکي ديگر از اقدامات مهم شرکت معدني املاح ايران در رستاي حمايت از توليدکنندگان داخلي مي باشد.
ایشان ادامه دادند: اشتغالزايي براي جوانان خصوصا جوانان شهر اراک يکي ديگر از برنامه هاي اولويت دار در زمينه طرح توسعه شرکت معدني املاح ايران مي باشد اين در حاليست که با طراحي پروژه اي مشترک بين این شرکت و شرکت پاکسان 200 میليارد تومان سرمايه گذاري جديد در راستاي توسعه و تکميل زنجيره توليد در حال انجام مي باشد .
دکتر سليماني با اشاره به اينکه توجه به موضوع گردشگری امری مهم مي باشد که مسولين شرکت در راستای مسئوليت هاي اجتماعي خود از آن غافل نيستند اظهار داشتند: ما اعتقاد داريم هرجا که قرار است فعاليت و توليدي صورت گيرد تخريب  محيط زيست را شاهد نباشيم اگرچه  آمادگي خود را در خصوص سرمايه گذاري صد در صدي شرکت با رعايت مسائل زيست محيطي اعلام  نماييم.

 

 
مدیر کل محترم سازمان حفاظت محیط زیست استان جناب آقای دکتر میرزایی بابيان اينکه شرکت معدني املاح ايران در زمره صنايع پاک مي باشد تاکيد کردند:اين شرکت در ليست آلاينده هاي زيست محيطي قرار ندارد چرا که از سال 97 روز به روز شاهد وضعيت بهتر و مطلوب تر زيست محيطي تالاب ميقان هستيم.
ایشان افزودند: اولين اقدامي که انتظار مي رود مسولين شرکت در دستور کار خود قرار دهند بازگشت باطله ها و پسماند های موجودی است که در مجاورت شرکت معدني املاح دپو شده و ظاهری بد را در اين منطقه ترسيم مي کند. بعد از گذشت 17 سال از فعاليت شرکت معدني املاح دپوی باطله ها يکي از دغدغه هاي دوستداران محيط زيست به شمار مي رفت که خوشبختانه با تحقيقات علمي و کارشناسي مشخص شد بازگشت اين پسماندها و باطله ها به تالاب هيچ گونه مشکلات زيست محيطي را براي منطقه ايجاد نمي کند.

در این مراسم جناب آقای مهندس اخوان نماینده فعالان محیط زیست نیز در ارتباط با موضوعات زیست محیطی صحبت نمودند.

 

در انتهای مراسم بعد از تقدیر از استاندار محترم، خانواده محترم شهدا و مدیران اجرایی پروژه، رونمایی از پمپ ها و بازدید از انتهای خط انتقال گل باطله صورت پذیرفت.  
 

 
روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران

 

   1398/5/8 12:03

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.3/10 (تعداد آرا 4 نفر )
اطلاعات بورس
وضعیت بورس
حجم
ارزش
بیشترین قیمت
کمترین قیمت
ارزش بازار
بورس اوراق بهادار تهران »
مناسبت ها