اختتامیه اولین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان برگزار شد


اولین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان به کار خود خاتمه داد و افراد برگزیده در دو بخش اصلی و جنبی معرفی شدند. این جشنواره به همت شرکت معدنی املاح ایران که تنها برگزارکننده این جشنواره بود و با حمایت اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی و محیط زیست روز سه شنبه برگزار شد.
دکتر رستمی ، مدیر عامل شرکت در این جشنواره با اشاره به تاریخچه فعالیت شرکت بیان کرد: درصد فعالیت ما در سطح این کویر کمتر از نیم درصد است و قطع بر یقین این موضوع توسط اصحاب دانشگاهی و علمی کنترل می شود که لطمه ای به میقان وارد نگردد. همچنین ما درصدد هستیم نه تنها تخریبی به این منطقه وارد نکنیم بلکه حضور گردشگران را بیشتر کنیم. 


 
وی افزود: یکی از اتهام های اصلی به فعالیت این شرکت وارد می شود توسعه کویر در این منطقه و آلودگی هوای اراک است.مطالعات اصحاب دانشگاهی نشان می دهد که تالاب میقان بیش از 10 میلیون سال سابقه دارد و در این مدت کویر بوده است که سالی چند بار کویر و چند بار تالاب ( بسته به بارندگی فصول سال) می شده است.سرعت تبخیر بالای تالاب بیش از 2.5 متر در سال است و در ماه های تابستان کاملا این منطقه خشک می شود. خوشبختانه امسال بارندگی ها خیلی خوب بود و تالاب هم پر آب شده است. بیش از 110 میلیون متر مکعب آب وارد تالاب شد و این نشان می دهد خشکی و یا پر آب بودن این منطقه ربطی به برداشت های این شرکت ندارد.


 
علی اصغر یوسفی، دبیر اولین جشواره ملی عکس تالاب و کویر میقان اظهار کرد: فراخوان این جشنواره در بهمن ماه سال گذشته در دو بخش اصلی و جنبی انتشار یافت و متقاضیان می توانستند آثار خود را ظرف مدت 25 روز بعد از انتشار فراخوان به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
وی افزود: در این مدت در حدود 1200 اثر از عکاسان سراسر کشور در دو بخش اصلی و جنبی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از بررسی نهایی آثار دریافتی توسط هیأت داوران، در نهایت 21 فریم عکس با محوریت معرفی تالاب های ایران و 20 فریم عکس در بخش تالاب و کویر میقان اراک به نمایشگاه راه پیدا کردند.
یوسفی تصریح کرد: جایزه 5 عنوان برگزیده بخش اصلی و 3 عنوان برگزیده شایسته تقدیر به صورت همتراز در بخش اصلی تالاب میقان و 2 عنوان برگزیده بخش جنبی و 4 عنوان برگزیده شایسته تقدیر همتراز در بخش جنبی تالاب های ایران با رای و نظر داوران به افراد برگزیده اهدا شد.

  

در پایان این مراسم نمایشگاه آثار برگزیده اولین جشنواره ملی عکس تالاب و کویر میقان با حضور دو تن از اعضای شورای اسلامی کلان شهر اراک افتتاح شد


روابط عمومی شرکت معدنی املاح ایران
 
   1398/4/4 10:35

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاعات بورس
وضعیت بورس
حجم
ارزش
بیشترین قیمت
کمترین قیمت
ارزش بازار
بورس اوراق بهادار تهران »
مناسبت ها